Back

ⓘ Antti Olavi Korhonen




                                     

ⓘ Antti Olavi Korhonen

Med letoma 1940 in 1942 je bil poveljnik čete, nato pa adjutant 30. pehotnega polka. Leta 1942 je postal poveljnik I., nato II. in III. bataljona 30. pehotnega polka. Potem je bil premeščen v štab 7. divizije. Leta 1943 je postal poveljnik 4. lovskega bataljona iste divizije, naslednje leto pa je postal poveljnik 8. pehotnega polka. 6. julija 1944 je postal vojni ujetnik Sovjetske zveze, a je bil izpuščen že 26. decembra istega leta.

Med letoma 1961 in 1965 je bil poveljnik oklepne brigade, nato poveljnik 2. divizije 1965-1966, 1. divizije 1966 in Severnofinskega vojaškega okrožja 1966-1971. Upokojil se je leta 1971.

                                     

1. Napredovanja

  • stotnik: 26. februar 1940
  • major: 25. julij 1942
  • poročnik: 16. maj 1936
  • generalporočnik: 9. februar 1965
  • polkovnik: 4. junij 1957
  • podpolkovnik: 22. maj 1953
  • generalmajor: 14. julij 1961