ⓘ Free online encyclopedia. Did you know? page 363




                                               

Seznam članov Mestnega sveta Mestne občine Maribor (2002-2006)

Tomaž Orešič Jasmina Vidmar Rosanda Štamberger Tone Vogrinec Zdenka Križanič Milan Petek Helena Hvalec Jasna Petan Jože Protner Andrej Verlič Igor Tičar

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Maribor - Dobova

datum podelitve 24. februar 1998 - Vincencij Beznik - Ivan Bišof - Marko Brčan - Roman Brelih - Boro Brestovac - Slavko Brezovnik - Darko Bukovec - Peter Bunderšek - Milan Ceglar - Tomaž Cerk - Branko Cigoj - Bojan Čampa - Ludvik Čarni - Ivan Čer ...

                                               

Seznam rimskokatoliških nadškofov Maribora

Seznam rimskokatoliških nadškofov Nadškofije Maribor. Lavantinsko škofijo je leta 10. maja 1228 ustanovil salzburški nadškof Eberhard II. von Regensburg. Sedež škofije je bil v Šentandražu v Labotski dolini do leta 1859, ko ga je 4. septembra ško ...

                                               

Seznam županov Mestne občine Maribor

Prvi znani mariborski mestni sodnik je Urh Ulrik, omenjen leta 1243. Ta letnica je zabeležena tudi na stropu svečane dvorane v Rotovžu. Znani so sto štirje mestni sodniki. Nekateri so dolžnost mestnega sodnika opravljali večkrat. V seznamu je pol ...

                                               

Seznam prejemnikov Borštnikovega prstana

Seznam prejemnikov Borštnikovega prstana. 1983 - Štefka Drolc 1989 - Danilo Benedičič 2020 - Peter Boštjančič 2015 - Ljerka Belak 1997 - Iva Zupančič 2019 - Marinka Štern 2003 - Anica Kumer 1984 - Polde Bibič 1995 - Ivanka Mežan 1991 - Mira Sardo ...

                                               

Seznam nosilcev bronaste medalje generala Maistra z meči

datum podelitve - ime neznano - Željko Acalinovič - Branko Ajdič - Anton Ajster - Ernest Anželj - Marjan Babič - Dragan Bavčar - Silvester Bedrač- Janez Bele - Boris Bertoncelj - Stanko Biaggio - Andrej Bizjak - Franc Bohar - Jure Bojanič - Ivo B ...

                                               

Seznam nosilcev reda generala Maistra

Red generala Maistra je najvišje odlikovanje, ki je namenjeno poveljnikom in drugim častnikom Slovenske vojske za njihove zasluge v vojni in miru. To odlikovanje podeljuje Ministrstvo za obrambo Republike Slovenije. Odlikovanje je opredeljeno v P ...

                                               

Seznam nosilcev spominske značke Dravograd 1991

datum podelitve - ime 30. november 2000 - Nisvet Ahmić - Darko Ajd - Dušan Ajtnik - Janez Andrejc - Pavel Andric - Anton Anželak - Marko Anželak - Milan Anželak - Marko Apšner - Srečko Ažnik - Valentin Baglama - Jožef Bališ - Ivan Banko - Maksimi ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Fernetiči 1991

datum podelitve - ime 18. junij 1998 - Damjan Antončič - Darijo Arčon - Boris Bandelj - Robert Bekar - Simon Benčina - Marko Bernetič posmrtno - Stanislav Bole - Marko Borjančič - Drago Božac - Aleš Brcar - Pavel Brundula - Tomi Colja - Bojan Čeh ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Hrast

datum podelitve - ime 24. februar 1998 - Jože Ajdišek - Roman Andoljšek - Janko Antolin - Marjan Anzeljc - Alojz Arko - Stanko Bajt - Dejan Bagari - Bojan Bartol - Tomaž Batinič - Emil Bauer - Igor Bavdek - Leon Behin - Dušan Benčič - Robert Berd ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Kanal

datum podelitve - ime 24. februar 1998 - Aleš Adamič - Roman Andoljšek - Janko Antolin - Anton Anzeljc - Alojz Arko - Roman Arko - Stanko Bajt - Vinko Bambič - Andrej Bartol - Bojan Bartol - Tomaž Batinič - Emil Bauer - Branko Begič - Leon Behin ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Komenski kras 1991

datum podelitve - ime 19. junij 1998 - Drago Božac - Silvan Cek - Žarko Cerkvenik - Robert Derman - Boris Fakin - Gorazd Hočevar - Kosta Janković - Konrad Jurič - Egon Kavčič - Robert Kosič - Stojan Kosmina - Herman Kuret - Valter Makovec - Željk ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Nanos 1991

datum podelitev - št. znaka - ime 1. oktober 1997 - Ivan Bajc - Ivan Biščak - Alojz Bizjak - Radovan Blaško - Roman Blaško - Valentin Cigoj -? - Milan Cof -? - Marijan Colja -? - Stojan Čebron -? - Janko Čermelj -? - Roman Červ -? - Ivan Ferjanči ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Otovec

datum podelitve - št. znaka - ime neznano - 21 - Tomaž Lozar neznano - 8 - Marjan Mržljak neznano - 11 - Marjan Žagar neznano - 18 - Lojze Cvetkovič neznano - 1 - Martin Ilenič neznano - 15 - Tomaž Burazer neznano - 4 - Andrej Šterk neznano - 32 ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Premik 1991

datum podelitve - ime 23. september 1997 - Stanislav Bačar - Mladen Balaban - Neno Balaban - Milan Bavdek - Stanislav Becele - Bogdan Beltram - Natalija Benedik - Veronika Beti - Alojzij Bogataj - Miloš Bregar - Radoslav Cotič - Jakob Čeferin - F ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Prilipe

datum podelitve - št. znaka - ime neznano - 22 - Karl Jelčič neznano - 25 - Jože Zagorc neznano - 12 - Janez Ivšič neznano - 3 - Ivan Babič neznano - 1 - Jože Šoštarič neznano - 10 - Ivan Urek neznano - 20 - Milan Sušin neznano - 18 - Jože Križan ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Rigonce

datum podelitve - št. znaka - ime neznano - 22 - Martin Šoško neznano - 9 - Tomaž Šubic neznano - 10 - Milan Kranjc neznano - 5 - Andrej Oštrbenk neznano - 6 - Srečko Zore neznano - 18 - Ivan Horžen neznano - 3 - Anton Marolt neznano - 15 - Bojan ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Vražji kamen

datum podelitve - št. znaka - ime neznano - 6 - Silvester Jesih neznano - 14 - Jože Smrekar neznano - 9 - Vlado Magdič neznano - 30 - Bogdan Bebar neznano - 13 - Jože Planinc neznano - 27 - Ivan Cerar neznano - 7 - Franc Kartuš neznano - 2 - Stan ...

                                               

Seznam nosilcev srebrne medalje generala Maistra z meči

datum podelitve - ime neznano - Jože Arh - Jože Arko - Bogdan Avber - Franc Balantič - Franc Balas - Jože Baranašič - Miran Barborič - Tihomir Baturek - Iztok Beslič - Janez Bohar - Jože Bolovič - Drago Božac - Mihalj Bukovec - Branko Bulovec - F ...

                                               

Seznam nosilcev zlate medalje generala Maistra z meči

datum podelitve - ime 31. januar 1992 - Vojko Adamič - Darko Andrejašič - Bor Balderman - Bojan Bartol - Milan Baudek - Alojz Bogataj - Gorazd Bogdan - Ernest Breznikar - Janez Butara - Ciril Cenček - Denis Čaleta - Boris Čepon - Darko Čop - Leop ...

                                               

Seznam bataljonov Korpusa mornariške pehote Združenih držav Amerike

5. bojno-logistični bataljon 46. bojno-logistični bataljon 7. bojno-logistični bataljon 8. bojno-logistični bataljon 24. bojno-logistični bataljon 13. bojno-logistični bataljon 2. bojno-logistični bataljon 1. bojno-logistični bataljon 31. bojno-l ...

                                               

Seznam brigad Jugoslovanske ljudske armade

329. oklepna brigada JLA 211. oklepna brigada JLA 243. oklepna brigada JLA 4. oklepna brigada JLA 252. oklepna brigada JLA 265. oklepnomehanizirana brigada JLA 1. oklepna brigada JLA

                                               

Seznam divizij Jugoslovanske ljudske armade

54. strelska divizija JLA 122. strelska divizija JLA 111. strelska divizija JLA 45. strelska divizija JLA 75. strelska divizija JLA 15. strelska divizija JLA 42. strelska divizija JLA 85. strelska divizija JLA 3. strelska divizija JLA 28. strelsk ...

                                               

Seznam divizij NDH

8. hrvaška pehotna divizija 15. hrvaška pehotna divizija 5. hrvaška jurišna divizija 16. hrvaška nadomestna divizija 7. hrvaška gorska divizija 6. hrvaška pehotna divizija 2. hrvaška pehotna divizija 13. hrvaška pehotna divizija 9. hrvaška gorska ...

                                               

Poimenski seznam polkov

Artilerijski polk" Feldherrnhalle Artilerijski polk" Elbe Artilerijski šolski polk Wehrmacht Artilerijski polk" Reichsgründung Artilerijski polk" Großdeutschland Artilerijski polk" Kreta Artilerijski polk" Simon asamski polk Indija

                                               

Seznam polkov po zaporednih številkah

Seznam polkov po zaporednih številkah je krovni seznam, ki je primarno namenjen pregledu obstoječih polkovnih razločitvenih strani. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. ...

                                               

Seznam polkov Kraljeve italijanske kopenske vojske

1. - 2. - 3. - 4. - 5. - 6. - 7. - 8. - 9. - 10. - 11. - 12. - 13. - 14. - 15. - 16. - 17. - 18. - 19. - 20. - 21. - 22. - 23. - 24. - 25. - 26. - 27. - 28. - 29. - 30. - Dragonski konjeniški polk

                                               

Seznam polkov NDH

1. hrvaškodomobranski prostovoljni polk NDH 6. pehotni polk NDH 3. pehotni polk NDH 10. pehotni polk NDH 15. pehotni polk NDH 12. pehotni polk NDH 14. pehotni polk NDH 7. pehotni polk NDH 9. pehotni polk NDH 4. pehotni polk NDH 13. pehotni polk N ...

                                               

Seznam polkov Waffen-SS

1. SS-pehotni polk" LSSAH 3. SS-pehotni polk" Totenkopf 6. SS-pehotni polk 14. SS-pehotni polk 4. SS-pehotni polk" Ostmark 2. SS-policijski pehotni polk 9. SS-pehotni polk 10. SS-pehotni polk 11. SS-pehotni polk 1. SS-pehotni polk" Totenkopf 1. S ...

                                               

Seznam avstro-ogrskih divizij

Etschtalgruppe 18. pehotna divizija 94. pehotna divizija 44. deželnostrelska divizija 72. pehotna divizija 53. pehotna divizija 52. pehotna divizija 63. pehotna divizija 81. pehotna divizija 14. pehotna divizija 32. pehotna divizija 54. pehotna d ...

                                               

Seznam avstro-ogrskih korpusov

Korpus Benigni 24. korpus Korpus Roth 25. korpus Skupina Siebenbürgen 1. generalno poveljstvo 18. korpus 16. korpus 19. korpus Skupina Lipošćak 20. korpus 26. korpus 4. generalno poveljstvo 21. korpus 10. korpus Konjeniški korpus Brudermann 22. k ...

                                               

Seznam brigad Hrvaške vojske

156. brigada 126. brigada 303. logistična brigada 117. brigada 139. brigada 154. brigada 146. brigada 144. brigada 664. artilerijska raketna brigada 108. brigada 114. brigada" Škorpijoni 143. brigada 131. brigada 141. brigada 142. brigada 118. br ...

                                               

Seznam britanskih brigad druge svetovne vojne

7. oklepna brigada Združeno kraljestvo 87. oklepna brigada Združeno kraljestvo 24. oklepna brigada Združeno kraljestvo 6. gardna oklepna brigada Združeno kraljestvo 27. oklepna brigada Združeno kraljestvo 22. oklepna brigada Združeno kraljestvo 2 ...

                                               

Seznam divizij druge svetovne vojne

seznam ameriških divizij druge svetovne vojne seznam estonskih divizij druge svetovne vojne seznam japonskih divizij druge svetovne vojne seznam finskih divizij druge svetovne vojne seznam belgijskih divizij druge svetovne vojne seznam francoskih ...

                                               

Seznam divizij Kraljevine Jugoslavije

49. pehotna divizija" Sremska 22. pehotna divizija" Ibarska 40. pehotna divizija" Slavonska 50. pehotna divizija" Drinska 15. pehotna divizija" Zetska 34. pehotna divizija" Toplička 12. pehotna divizija" Jadranska 47. pehotna divizija" Dinarska 8 ...

                                               

Seznam finskih polkov druge svetovne vojne

15. finski pehotni polk DSV 37. finski pehotni polk DSV 17. finski pehotni polk DSV 27. finski pehotni polk DSV 4. finski pehotni polk DSV 29. finski pehotni polk DSV 38. finski pehotni polk DSV 36. finski pehotni polk DSV 2. finski pehotni polk ...

                                               

Seznam indijskih polkov

jammu in kašmirski strelci maharski polk Indija mehanizirani pehotni polk Indija ladaški skavtje rajputski polk Indija dograški polk Indija sikhovski polk Indija padalski polk Indija jatovski polk Indija 8. gurke strelci Indija 1. gurke strelci I ...

                                               

Seznam italijanskih divizij druge svetovne vojne

6. alpinska divizija" Alpi Graie 5. alpinska divizija" Pusteria 1. alpinska divizija" Taurinense 3. alpinska divizija" Julia 4. alpinska divizija" Cuneense 2. alpinska divizija" Tridentina

                                               

Seznam madžarskih divizij druge svetovne vojne

20. pehotna divizija 16. pehotna divizija 25. pehotna divizija 24. pehotna divizija 10. pehotna divizija 27. pehotna divizija 7. pehotna divizija 6. pehotna divizija 12. pehotna divizija 13. pehotna divizija

                                               

Seznam polkov Hrvaške vojske

16. domobranski polk Hrvaška 8. domobranski polk Hrvaška 116. domobranski polk Hrvaška 1. domobranski polk Hrvaška 156. domobranski polk Hrvaška 11. domobranski polk Hrvaška 125. domobranski polk Hrvaška 17. domobranski polk Hrvaška 6. domobransk ...

                                               

Seznam polkov Hrvaškega obrambnega sveta

94. domobranski polk" Stjepan Tomašević "HVO 42. domobranski polk" Rama "HVO 96. vareški domobranski polk" Bobovac "HVO 111. domobranski polk HVO 40. domobranski polk" Ranko Boban "HVO 55. domobranski polk HVO domobranski polk" Eugen Kvaternik "H ...

                                               

Seznam polkov Imperialne japonske vojske

116. pehotni polk IJV 120. pehotni polk IJV 133. pehotni polk IJV 161. pehotni polk IJV 229. pehotni polk IJV 89. pehotni polk IJV 231. pehotni polk IJV 114. pehotni polk IJV 117. pehotni polk IJV 230. pehotni polk IJV 104. pehotni polk IJV 68. p ...

                                               

Seznam polkov Kraljevine Jugoslavije

61. pehotni polk Kraljevina Jugoslavija 35. pehotni polk Kraljevina Jugoslavija 64. pehotni polk Kraljevina Jugoslavija 7. pehotni polk Kraljevina Jugoslavija 15. pehotni polk Kraljevina Jugoslavija 70. pehotni polk Kraljevina Jugoslavija 87. peh ...

                                               

Seznam polkov Nationale Volksarmee

17. motorizirani strelski polk" Fritz Weineck "NVA 18. motorizirani strelski polk" Otto Schlag "NVA 27. motorizirani strelski polk" Hans Kahle "NVA 23. motorizirani strelski polk" Anton Saefkow "NVA 12. motorizirani strelski polk NVA 16. motorizi ...

                                               

Seznam polkov Reichswehra

18. pehotni polk Reichswehr 17. pehotni polk Reichswehr 8. pruski pehotni polk Reichswehr 19. bavarski pehotni polk Reichswehr 15. pehotni polk Reichswehr 13. württemburški pehotni polk Reichswehr 1. pruski pehotni polk Reichswehr 16. pehotni pol ...

                                               

Seznam romunskih divizij druge svetovne vojne

7. pehotna divizija 9. pehotna divizija 3. pehotna divizija 10. pehotna divizija 15. pehotna divizija 20. pehotna divizija 21. pehotna divizija 4. pehotna divizija 24. pehotna divizija 11. pehotna divizija 5. pehotna divizija 19. pehotna divizija ...

                                               

Seznam slovenskih partizanskih brigad

16. slovenska narodnoosvobodilna brigada" Janko Premrl-Vojko 19. slovenska narodnoosvobodilna udarna brigada" Srečko Kosovel 6. slovenska narodnoosvobodilna udarna brigada" Slavko Šlander Brigada" Liberte Gradbena brigada Brkinska brigada 2. slov ...

                                               

Seznam vojaških enot Slovenske vojske 1918-19

Mariborski topniški polk Dravski gorski topniški polk Tržaški polk Ljubljanski polk Ljubljanski topniški polk Celjski topniški polk Mariborski konjeniški polk Celjski polk Mariborski polk Slovenski planinski polk

                                               

Seznam divizij Waffen-SS

23. Waffen-Gebirgs-Division der SS" Kama "kroatische Nr. 2 11. SS-Freiwilligen-Panzergrenadier-Division" Nordland 18. SS Freiwilligen-Panzergrenadier-Division" Horst Wessel 16. SS-Panzergrenadier-Division" Reichsführer-SS 26. Waffen-Grenadier-Div ...

                                               

Seznam zračnih skupin Korpusa mornariške pehote Združenih držav Amerike

Seznam zračnih skupin Korpusa mornariške pehote Združenih držav Amerike. 11. marinska zračna skupina ZDA 41. marinska zračna skupina ZDA 46. marinska zračna skupina ZDA 26. marinska zračna skupina ZDA 12. marinska zračna skupina ZDA 36. marinska ...