ⓘ Free online encyclopedia. Did you know? page 358




                                               

Seznam nemških dirigentov

Thomas Hengelbrock Paul Hindemith Heinrich Hollreiser Charles Hallé Ferdinand von Hiller Hartmut Haenchen Nikolaus Harnoncourt 1929-2016 Avstrijec, roj. v Berlinu

                                               

Seznam nemških generalov

Paul Bader Hans-Joachim Barnewitz Diether von Boehm-Bezing Rudolf von Bünau Henning Freiherr von Beust Fritz Brand Walter Braemer Erich Bärenfänger Ludwig Beck Karl von Bülow Ernst Baader Hans Bockelberg Paul Baethke Bruno Bieler Otto Barwinski R ...

                                               

Seznam nemških grafikov

Otto Herbert Hajek 1927 - 2005 češko-nemški Günter Horn Ludwig von Hofmann Gerhard Hoehme John Heartfield prv. Helmut Herzfeld 1891 – 1968 Hans Hartung

                                               

Seznam nemških izposojenk v slovenščini

V stoletjih, med katerimi je slovenščina imela tesen stik z uradnim jezikom takratne habsburške države, nemščino, je prevzela iz tega jezika veliko izposojenk. Nekaj starih nemških izposojenk, ki jih še uporablja npr. Primož Trubar, dandanes ne š ...

                                               

Seznam nemških pesnikov

Ernst Bacmeister Wolf Biermann Rolf Dieter Brinkmann Gottfried Benn Hugo Ball nemško-švicarski Johannes Bobrowski Heinrich Blücher F.W. Bernstein Gottfried August Bürger Werner Bergengruen Robert Blum Johannes Becher Johannes R. Becher Stefan Bre ...

                                               

Seznam nemških pianistov

Johannes Brahms Hans von Bülow Johann Friedrich Franz Burgmüller Valentina Babor Carl Philipp Emanuel Bach Karl Heinrich Barth Wilhelm Backhaus Ludwig van Beethoven

                                               

Seznam nemških pisateljev

Stefan Andres Lou Andreas-Salomé Herbert Achternbusch Achim von Arnim Fridolin Aichner Alfred Andersch Martina André? Bruno Apitz Bettina von Arnim Rudolf Arnheim

                                               

Seznam nemških psihologov

Wolfgang Köhler 1887-1967 nemško-ameriški Oswald Külpe 1862-1915 Felix Krueger 1874-1948 Ludwig Klages 1872–1956 nemško-švicarski Kurt Koffka 1886-1941 nemško-ameriški

                                               

Seznam nemških skladateljev

Siegfried Alkan 1858 - 1941 Martin Agricola 1466-1506 Johann Rudolph Ahle 1625-1673 Franz Abt 1819-1885 Eugen dAlbert 1864-1932 Theodor Wiesengrund Adorno 1903-1969 Johann André 1741-1799 Karl Christian Agthe 1762-1797 Karl Friedrich Abel 1725-17 ...

                                               

Seznam nemških smučarskih tekačev

Maren Hammerschmidt Gabriele Haupt Antje Harvey Franziska Hildebrand Petra Hinze Manuela Henkel Katharina Hennig Daniel Heun Vanessa Hinz Veronika Hesse Gerd Hessler Denise Herrmann

                                               

Seznam nizozemskih generalov

Tjalling Bakker - Rudoph Bakkers - Maarten Belzer - Adrianus Rudolphus van den Bent - Gerardus Johannes Berenschot - Petrus Wilhelmus Best - Johannes Bosch -

                                               

Seznam nizozemskih matematikov

Luitzen Egbertus Jan Brouwer 1881 – 1966 Frits Beukers 1953 – Christoffel Jacob Bouwkamp 1915 – 2003 Isaac Beeckman 1588 – 1637 Nicolaas Govert de Bruijn 1918 – 2012 Lambertus Johannes Folkert Broer 1916 – 1991 Evert Willem Beth 1908 – 1964

                                               

Seznam norveških pisateljev

Ari Behn - André Bjerke - Jens Bjørneboe - Bjørnstjerne Bjørnson - Johan Bojer - Johan Borgen - Emil Boyson - Oskar Braaten - Pål Brekke - Tor Åge Bringsværd - Tiril Broch Aakre - Olaf Bull -

                                               

Seznam nosilcev bronaste medalje generala Maistra

datum podelitve - ime 16. maj 1993 - Damjana Jurkovič - Janez Kušar - Bojan Predalič - Darko Vidmar - Tomaž Visinski 27. oktober 1997 - Branimir Furlan - Sašo Krapež - Vasilije Maraš 11. maj 1998 - Branko Grizila - Bojan Habjan - Stanka Kep - Zvo ...

                                               

Seznam nosilcev bronaste medalje Slovenske vojske

datum podelitve - ime 16. maj 1993 - Vladislav Amič - Andrej Bauman - Andrej Beljan - Ciril Belšak - Viktor Brglez - Janez Brlogar - Renata Brodnik - Stanko Budija - Tadej Burgar - Ivan Črnkovič - Janez Červek - Jože Čibej - Franc Debevc - Milivo ...

                                               

Seznam nosilcev bronastega znaka usposobljenosti - vojaški gornik

datum podelitve - ime 1. junij 2001 - Miran Blaško - Marko Brus - Dejan Jarni - Iztok Kavs - TomažKokl - Rafael Kolbl - Rudi Komac - Boštjan Kostanjšek - Miha Kuhar - Valter Likar - Rajko Lotrič - Aleš Luznar - Klemen Medja - Matija Perko - Tomaž ...

                                               

Seznam nosilcev medalje v službi miru

datum podelitve - ime 15. julij 1999 - Bojan Berlot - Roberto Carli - Marjan Čačulović - Robert Čanadi - Ranko Djokić - Slavko Germek - Borut Habjanič - Sandi Kamberi - Boris Kramžar - Tonček Lisjak - Dominik Maljković - Christian Marot - Darko M ...

                                               

Seznam nosilcev medalje za hrabrost (Slovenska vojska)

datum podelitve - ime 26. december 1991 - Andrej Beljan - Milan Bolkovič - Stojan Bračič - Jernej Bračko - Vinko Čančer - Anton Čepin - Vojko Damjan - Zoran Dernovšek - Franc Fifolt - Ivan File - Bojan Flajs - Robert Gradiščaj - Bojan Habjan - Ža ...

                                               

Seznam nosilcev medalje za ranjence

datum podelitve - ime neznano - Aleš Bertoncelj - Janez Bučar - Ivan Bukšek - Mitja Derenčin - Robert Dovgan - Franc Draksler - Milan Farkaš - Robert Fink - Boris Fras - Branimir Furlan - Alojz Glaser - Bojan Grešovnik - Bojan Grlica - Vinko Hajt ...

                                               

Seznam nosilcev reda Manevrske strukture narodne zaščite

2. december 2005 Vojko Adamič, Ernest Breznikar, Miha Butara, Leopold Čuček, Marjan Fekonja, Stane Ferjančič, Ivan Golob, Rade Klisarič, Bojan Končan, Cvetko Kravanja, Miran Loparec, Srečko Martinuč, Edvard Mihalič, Albin Mikulič, Jože Ranzinger, ...

                                               

Seznam nosilcev reda Slovenske vojske

datum podelitve - ime 16. maj 1993 - Bogdan Beltram - Ivan Borštner - Marija Fekonja - Karlo Gorišek - Viktor Kranjc - Ivo Kukec - Vekoslav Rajh - Center za obveščanje Slovenske vojske - Jože Romšek - Anton Šoštarič - Gorazd Šoštar - Vojko Štembe ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka 5. obletnica vojne za Slovenijo

2. december 1997 - Sonja Bosina-Lah - Josip Bostič - Daniel Bunderl - Alenka Čarni - Alojz Čermelj - Anton Češnjevar - Jako Damjan - Irena Dolinar-Kolakovič - Nevenka Eigner - Florjan Cvetko Erjavec - Milan Frankocič - Majda Glavonjić - Erna Hafn ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Borovnica

datum podelitve - številka znaka - ime neznano - Vojko Adamič - Miran Barborič - Silvo Bergant - Andrej Bizjak - Robert Čas - Janez Čerin - Iztok Černivec - Boštjan Črtanec - Slavko Derenčin - Nada Drašler - Ivo Furlan - Boštjan Ivanjko - Jani Ja ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Dravograd 1991

datum podelitve - ime 30. november 2000 - Nisvet Ahmić - Dušan Ajtnik - Janez Andrejc - Pavel Andric - Anton Anželak - Marko Anželak - Milan Anželak - Srečko Ažnik - Valentin Baglama - Jožef Bališ - Ivan Banko - Maksimiljan Bastl - Florjan Bašek ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Holmec

datum podelitve -ime 22. junij 1999 - Zlatko Bencek - Vladimir Blatnik - Samo Cvilak - Srečko Fajmut - Edi Ferlež - Gvido Garbus - Janez Gnamuš - Peter Kordež - Ivan Koren - Peter Kos - Branko Kaker - Zdenko Kraševec - Danilo Krevh - Jožef Krevze ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka ob deseti obletnici vojne za Slovenijo

Mitjan Abraham - Radovan Abram - Anton Ajster - Jože Anderlič - Ciril Andolšek - Bojan Babič - Dušan Babič - Milan Balažic - Miljenko Belina - Ciril Belšak - Franci Benedičič - Dušan Bertoncelj - Ivan Borštner - Franci Cimerman - Siniša Čretnik - ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Obranili domovino 1991

datum podelitve - ime 10. november 1997 - Boštjan Badalič - Zdravko Strniša - Edmond Šarani - Miloš Šonc - Zlatka Weingerl-Kresevič - Darinka Zemljič 30. september 1991 - Milan Bavdek - Franc Burger - Darko Čop - Vincenc Farkaš - Marko Košir - Ja ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka Poganci

datum podelitve - št. znaka - ime 15.05.1995 - 12 - Igor Hrastar 15.05.1995 - 20 - Miro Kastelic 15.05.1995 - 36 - Bojan Bobnar 15.05.1995 - 47 - Metod Saje 15.05.1995 - 45 - Matjaž Cikanek 15.05.1995 - 28 - Jože Pucelj 15.05.1995 - 25 - Ivan Tur ...

                                               

Seznam nosilcev spominskega znaka za zavzetje skladišča Borovnica

datum podelitve - št. znaka - ime neznano - 60 - Peter Mencin neznano - 74 - Jože Fortuna neznano - 54 - Uroš Gabrovšek neznano - 67 - Robert Miklavčič neznano - 56 - Robert Petrovčič neznano - 70 - Brane Zrinski neznano - 65 - Dušan Radošek nezn ...

                                               

Seznam nosilcev srebrne medalje generala Maistra

datum podelitve - ime 16. maj 1993 - Damjan Antončič - Tomi Colja - Vladimir Korošec - Marko Krivec - Demitrij Perčič - Dušan Sanobar 27. oktober 1997 - Leon Tušar 11. maj 1998 - Marjan Grabnar 1. september 1998 - Bogomir Povše 19. oktober 1998 - ...

                                               

Seznam nosilcev srebrne medalje Slovenske vojske

datum podelitve - ime 16. maj 1993 - Bogdan Avbar - Stanislav Balkovec - Dušan Bertoncelj - Drago Bitenc - Franc Dominko - Vid Drašček - Vladimir Gaber - Alan Geder - Gorazd Jurkovič - Janez Kersnič - Aleš Kulovec - Stojan Ledinek - Jože Majcenov ...

                                               

Seznam nosilcev zlate medalje Slovenske vojske

datum podelitve - ime 16. maj 1993 - Andrej Bajt - Milan Bavdek - Franci Cimerman - Četa za elektronsko izvidništvo Slovenske vojske - Četa za protidiverzantsko delovanje Slovenske vojske - Alojz Groleger - Dušan Hudolin - Igor Ivančič - Anton Kl ...

                                               

Seznam nosilcev zlatega znaka usposobljenosti - vojaški gorski vodnik

datum podelitve - ime 1. junij 2001 - Rafael Kolbl - Boštjan Kostanjšek - Rajko Lotrič - Klemen Medja - Matija Perko - Marko Pogorevc - Bojan Pograjc - Marko Prezelj - Tadej Pušavec - Marjan Ručigaj 11. junij 2002 - Janez Levec

                                               

Seznam oklepnih divizij

18. oklepna divizija 13. oklepna divizija 50. oklepna divizija 40. oklepna divizija 49. oklepna divizija 5. oklepna divizija 10. oklepna divizija 1. konjeniška divizija 3. oklepna divizija 6. oklepna divizija 2. oklepna divizija 27. oklepna diviz ...

                                               

Seznam osebnih imen na Q

Moška Qoaimarael Qori Qmars Qronus Qown Qodi Qorin Qreinthial Qourtnei Qpid Qohqohilppip Qodvoldeus Qocavib Qtatdah Qralwaa Qontrel Qochata Qoree Qssim Qroon Qortez Qrac Qoraish Qlotus Qourtney Qristopher Qronyx Qjonte Qo Qoyor Qron Qtip Qordale ...

                                               

Seznam osebnosti španske državljanske vojne

Pablo Neruda - čilenski diplomat Robert Miller - ameriški tiskovni predstavnik republikancev Miguel Hernández - pesnik Norman Bethune - vojaški kirurg

                                               

Seznam otokov v Italiji

Dežela Toskana: Toskansko otočje Giannutri Giglio Montecristo Elba Capraia Formiche di Grosseto Pianosa Gorgona

                                               

Seznam palestinskih politikov

Khaled Abu Arafa Abu Bashar Yasser Abed Rabbo Abu Ali Mustafa Bassam as-Salhi Riad Al Malki Wasel Abu Yousef Ahmed Abu Artema Mahmoud Aloul Mahmoud Al-Habash Mahmoud Abbas - "Abu Mazen" Saleh al-Arouri Mousa Mohammed Abu Marzook Zakaria al-Agha H ...

                                               

Seznam parkov v Ljubljani

Park Antona Codellija Pot ob Savi Park Vegova Park Mihe Potočnika Park ob Kumrovški Park na Prulah Plečnikov trg Park ob Dimičevi Park Zvezda Vrt Gruberjeve palače Park ob Karunovi Park železničarjev Park Palmejeva Park neuvrščenih bivši; zdaj mu ...

                                               

Seznam pianistov

Wilhelm Backhaus - Daniel Barenboim - Boris Berezovsky - Bart Berman - Dimitrij Baškirov - Lazar Berman - Jorge Bolet - Alfred Brendel - Stanislav Bunin - Idil Biret - Khatia Buniatishvili

                                               

Seznam pisateljev

seznam ameriških pisateljev seznam avstralskih pisateljev seznam albanskih pisateljev seznam avstrijskih pisateljev seznam armenskih pisateljev seznam angleških pisateljev seznam alžirskih pisateljev

                                               

Seznam politikov

Abhazijci | Adžarijci | Adigejci | Afganistanci | Alandci | Albanci | Aljaščani | Alzačani | Alžirci | Američani | Andorci | Angleži | Angolci | Angvilci | Antigovci in Barbudci | Argentinci | Armenci | Arubci | Avstralci | Avstrijci | Azerbajdža ...

                                               

Seznam poljskih kiparjev

Magdalena Abakanowicz - Wiesław Adamski - Kazimierz Adamski - Paweł Althamer - Sylwester Ambroziak - Krystyna Andrzejewska-Marek - Stanisław Anioł - Józef Aumiller

                                               

Seznam poljskih pesnikov

Krzysztof Kamil Baczyński - Stanisław Baliński - Marcin Baran - Stanisław Barańczak - Ryszard Wincenty Berwiński - Miron Białoszewski - Miłosz Biedrzycki r. 1967, Koper - Wojcech Bogusławski spevoigre - Tadeusz Borowski - Tadeusz Boy-Żeleński - J ...

                                               

Seznam poljskih pisateljev

Lech Bądkowski - Michał Bałucki - Lesław Bartelski - Joanna Bator - Wacław Berent - Miron Białoszewski - Marcin Bielski zgodovinar - Marek Bieńczyk - Wojciech Bogusławski dramatik - Maria Bojarska - Katarzyna Bonda - Maria Boniecka - Tadeusz Boro ...

                                               

Seznam poljskih politikov

Edward Abramowski - Paweł Adamowicz - Zbigniew Adamczyk - Paweł Adamowicz - Stanisław Adamski - Jerzy Albrecht - Władysław Anders - Tomasz Arciszewski - Andrzej Arendarski - Aleksander Arendt - Szymon Askenazy - Andrzej Aumiller -

                                               

Seznam polkov Korpusa mornariške pehote ZDA

Aktivni 12. marinski polk 5. marinski polk 6. marinski polk 2. marinski polk 14. marinski polk 10. marinski polk 23. marinski polk 25. marinski polk 3. marinski polk 8. marinski polk 1. marinski polk 7. marinski polk 4. marinski polk 11. marinski ...

                                               

Seznam polkov Kraljeve danske kopenske vojske

Danske Artilleriregiment - artilerija Militærpolitiet - vojaška policija Telegrafregimentet - komunikacije Trænregimentet - logistika Ingeniørregimentet - inženirstvo

                                               

Seznam polkov Wehrmachta

1066. rezervni artilerijski polk 20. rezervni artilerijski polk 252. rezervni artilerijski polk 112. rezervni artilerijski polk 8. rezervni artilerijski polk 33. rezervni artilerijski polk 3. rezervni artilerijski polk 18. rezervni artilerijski p ...

                                               

Seznam polkov ZSSR

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. ...